Gebelikte Çatlaklarla İlgili 5 Önemli Soru ve Cevapları

İster erkek, ister kadın veya çocuk olun, yaşınıza veya cinsiyetinize bakılmaksızın cildinizde çatlaklar görülebilir. Aslında, çatlaklar oldukça yaygındır ve onlar için mevcut çareler de vardır. Çatlaklar uzun süreçte rengi parlak kırmızı, mor veya pembeden soluk belirsiz renge dönüştüren yağa eğilimli alanlarda dikey çizgiler olarak meydana gelir.

Şimdi, bunlar muhtemelen zaten çatlaklar hakkında bildiğiniz şeyler. Tabi ki, çatlakların ötesinde sorularınız olabilir ve cevaplamak için buradayız! Aşağıda çatlaklarla ilgili merak edilen 5 önemli soru ve yanıtı sizlerle:

1. Çatlaklar Neden Oluşur?

Çatlaklar birden fazla nedenden dolayı ve vücudunuzun birçok yerinde görülebilir. En yaygın olarak kalça, uyluk, kalça, göğüs, kol ve karın gibi büyük yağ birikintileri olan bölgelerde bulunan çatlak izleri, ergenlikte hızlı büyüme, hamilelik ve hızlı kilo alımı veya hızlı kilo kaybına bağlanabilir. Bazı ağırlık egzersizleri yaparsanız veya kortikosteroidler gibi ilaçlar alırsanız, çatlaklar da oluşabilir.

Bununla birlikte, cildiniz üç katmandan oluşur. Epidermis (üst katman), dermis (orta katman) ve hipodermis (daha derin katman). Esneme nedeniyle cildinizin orta tabakası yırtıldığında çatlaklar görülür. Çatlak izlerinin ana nedeni, aşırı gerilmesinden dolayı cildinizin orta tabakasının yırtılmasıdır.

2. Gebelik Çatlakları ve Diğer Çeşitler Arasında Bir Fark Var mı?

Çalışmalar, hamile kadınların % 50 ila 90’ının doğumdan önce çatlakları olacağını göstermektedir. Bu diğer çatlaklardan farklı mı? Öyle olabilirler. Birkaç tıp uzmanı gebelik çatlaklarının hormonların sonucu olabileceğini düşünmektedir. Ya da genetik, annenizde de varsa hamilelik çatlakları olması muhtemeldir. Ayrıca, bu çatlaklar kaşıntılı olabilirler ve genellikle sadece karnınız ve göğüsleriniz etrafında gelişebilirler.

3. Çatlaklar Ömür Boyu Kalır Mı?

Tıbbi uzmanlara sorarsanız, çatlak izlerinin ömür boyu sürdüğünü söyleyecektir. Kalıcıdırlar ve hiçbir şey yapılamaz. Gerçeği bu olsa da, çatlak izleri, çatlaklara karşı koruma ürünleri sayesinde neredeyse görünmez olacak şekilde kesinlikle hafifletilebilir! Bununla birlikte, bu tedaviyi denediğimiz ve başarılı bulduğumuz için bir tedavi olduğuna inanıyoruz.

Piyasadaki birçok anti-çatlak tedavisinden, favorimiz Bio Oil oldu. Tüm dünyada milyonlarca kadın, çatlak izlerinizin kalıcı olmamasını ve neredeyse yok olmasını sağlayan son derece etkili bir ilaç olarak Bio Oil önermektedir!

Ayrıca Bakınız: Bio Oil: Çatlaklarla Mücadele

4. Çatlaklar Önlenebilir Mi?

Evet, olabilir! Kilo vermek ya da kilo almak ya da gebe kalmak istiyorsanız, çatlakların oluşmasını önlemenin yolları vardır. Bu amaçla çeşitli ev yapımı ilaçlar mevcut olsa da, hem uzmanlar hem de kullananlar tarafından en çok önerilen çatlakları önleme yöntemi Bio Oil‘dir. Tüm coğrafyalardan ve ülkelerden kadınlar etkili bir önleyici tedbir olarak buna güveniyor.

Basit olarak Bio Oil’i günde iki kez düzenli olarak kullanmaktır. Böylece cildinizin yaralanmasını önleyebilirsiniz. Hamileyseniz, ikinci üç aylık döneminizden itibaren uygulamaya başlayabilir ve çatlak izleri almamanız için bunu yapmaya devam edebilirsiniz. İyi bir diyet uygulamak ve bol su tüketerek cildinizi sulu tutmak da yardımcı olabilir.

Ayrıca Bakınız: Hamilelikte Çatlaklar Neden Olur ve Nasıl Kurtuluruz?

5. En İyi Çatlak Tedavisi Hangisidir?

Çatlaklar çeşitli şekillerde tedavi edilebilir. Etkilenen bölgelere ilaçlı veya ilaçsız kremler uygulayabilir, ev yapımı ilaçlarını deneyebilir veya kozmetik bir prosedüre girebilirsiniz. Ancak, bunların her birinin dezavantajları vardır. Kremler ve ev ilaçları genellikle etkili bir çözüm sunmamaktadır.

Bu nedenle, çatlaklar için en iyi tedaviyi arıyorsanız, yukarıdakileri atmanız ve bunun yerine Bio Oil’i denemeniz gerekir. Ucuz, etkili ve bilimsel olarak çalıştığı kanıtlanmıştır! Aktif bileşenleri arasında A ve E vitaminleri gibi cilt iyileştirici maddeler ve lavanta, papatya, nergis ve biberiye özleri bulunur.

Bio Oil yapışkan değildir (PurCellin Oil ™ varlığı nedeniyle), hızlı kurur ve yoğun nemlendirir. Cildinizin yumuşak, esnek ve lekesiz kalmasını sağlar! Bio Oil’in sadece milyonlarca kadının sevgisini kazanmasının yanı sıra cilt bakımında 350’den fazla uluslararası ödül kazandığını ve Kim Kardashian, Sonam Kapoor ve Priyanka Chopra gibi ünlü ünlüler tarafından kullanıldığını gördük! Bio Oil ayrıca ameliyatlar ve akne kaynaklı diğer yara izlerinden kurtulmak için de kullanılabilir.

Umarız çatlaklarla ilgili tüm sorularınızın yanıtını bu yazımızda bulmuşsunuzdur.  Hala daha fazlasına soruya sahipseniz, bunları aşağıdaki yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.