Gebelikte Baharatlı Yiyecekler Nasıl Tüketilmeli? Popüler Baharatlı Yiyecekler

Baharatlı yiyeceklerin tehlikelerinden uzak olduğunuzdan emin olmak için onları uygun bir şekilde yemelisiniz.

  • Yeni baharatlar deniyorsanız veya sadece bildiğiniz baharatlara sahipseniz, bunları küçük miktarlarda tüketin. Bütün hali ile baharatları satın alın ve evde öğütün.
  • Kapalı ambalajları olmadan açık baharat tüketmeyiniz.
  • Düzenleyici kurumlar tarafından markalı ve onaylanmış baharatlar satın alın.
  • Ambalaj ve son kullanma tarihlerini kontrol edin.

Hamilelikte Tüketilen Bazı Popüler Baharatlı Yiyecekler

Lezzetli ama hamilelik sırasında tüketirken dikkatli olması gereken bazı baharatlı yiyecekler vardır. Bu baharatları beslenmenize dahil etmenin yollarından bahsedelim.

Köri sosu, taze soğan, sarımsak, biber salçası ve tüm yaygın baharatların bir karışımıdır. Büyük ölçüde Hint yemeklerinde kullanılır, hamilelik sırasında tüketmek güvenlidir. Çok fazla mide ağrısı veya mide ekşimesine sebep olabilir, ancak bebeğinize zarar vermez.

Wasabi bezelye bağımlılık yapabilecek sıcak ve gevrek bezelyedir. Yemek güvenlidir ve zarar vermez.

Kimchi, lahana turşusu yapılan bir Kore yemeği olup erişte ve mangalda et ile servis edilir. Çiğ deniz ürünleri olmadığı sürece yemek güvenlidir.

Bakınız: Gebelikte Safran Yenir Mi?

Tom Yum çorbası, limon otu, limon suyu, limon yaprağı, balık sosu ve biber ile yapılmış, açık ve sıcak ekşi bir çorbadır. Bir seferde büyük miktarlarda olmadıkça yemek güvenlidir.

Orta Doğu yemek sosları domates kişniş, siyah soğan tohumu ve yeşil biberlerden yapılmış tatlı soslardır. Orta miktarda yemek güvenlidir.

Piri-piri sosu, soğan, sarımsak, domates, limon, baharatların bir karışımıdır ve ana bileşen, süper sıcak Afrika kuşu göz biberidir. Çok fazla olmadığı sürece yemek güvenlidir.

Bakınız: Hamilelikte Baharatlı Gıdalar Yemenin Yan Etkileri

Her hamilelik ve vücut sistemi farklı olduğundan, baharatlı yiyeceklerin tolerans seviyeleri de farklıdır. Bu, ne kadar baharat tüketmek istediğinize dair belki de daha iyi bir yargıç olmanız gerektiği anlamına gelir. Bu konuda sağlık uzmanınıza danışabilirsiniz.

Dediğimiz gibi, hamilelikte baharatlı yiyecekler yemek, aşırı miktarda tüketmekten kaçınırsanız güvenlidir. Ayrıca, büyük bir öğünden kaçınmak sindirim sürecini hızlandırır. Anahtar, sağlıklı ve çeşitli bir beslenmeye sadık kalmak ve sizi ve bebeğinizi rahatsız eden yiyeceklerden uzak durmaktır.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Önerilen Makaleler:

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir