Gebelikte Badem Sütü İçmenin Yan Etkileri ve Riskleri

Hamileyken Badem Sütü İçmek Zararlı Mı?

Badem sütü ve hamilelik her zaman iyi olmayabilir. Badem sütünün sizin için neden faydalı olamayacağının bazı nedenleri şunlardır:

1. Düşük Yağ ve Kalori:

Badem sütü kalorisi düşüktür ve içmek hamilelik sırasında güçsüz hissetmenize neden olabilir. Badem sütü, soya sütüne göre daha az yağ içerir.

2. Alerjiye Neden Olabilir:

Kuruyemiş alerjiniz varsa, badem sütü sizin için güvenli bir seçenek olmayacaktır. Hamileyken tehlikeli olabilen alerjik reaksiyondan muzdarip olabilirsiniz.

3. Tiroid Bezine Zarar Verebilir:

Badem bir guatrojendir. Bu da tiroid bezinin işleyişini baskılayabileceği anlamına gelir. Halen tiroid fonksiyon bozukluğunuz varsa, badem sütü içmekten kaçınmalısınız.

Bakınız: Gebelikte Badem Sütü Faydaları

Bununla birlikte, badem sütü tüketmenin artıları eksilerden çok daha ağır basıyor. Ancak badem sütü içmeye başlamadan önce sağlık uzmanınızla konuşun. Size badem sütü içmenizde sakınca olmadığını söylerse, bu nefis içeceği günlük menünüzün bir parçası haline getirebilirsiniz!

Hamilelik sırasında badem sütü içmeyi denediniz mi? Herhangi bir yan etki yaşadınız mı? Bizimle paylaşın!

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Önerilen Makaleler:

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir