Gebelik Testi Pozitif Çıktı, Ama Hamilelik Belirtisi Yok!

Evde yaptığınız hamilelik testi pozitif sonuç gösteriyor, ancak henüz hiçbir erken hamilelik belirtisi hissetmiyor olabilirsiniz. Bu durum, sağlığınız hakkında endişe duymanıza neden olabilir. Bazı kadınlarda hamilelik belirtileri ilerleyen dönemlerde ortaya çıkabilir.

Hiçbir hamilelik belirtisi olmayıp, test sonucu pozitif çıkan bayanların endişelenmesine gerek yoktur. Erken hamilelik belirtileri her bayanda farklılık gösterir. Ancak, gebe kaldıktan sonra jinekolog randevusu almanızı öneriyoruz.

Kadınlar, gebelik aşamalarına farklı yanıt verirler. Her kadında aynı belirtiler görülmez. Bazı kadınlar, erken hamilelik belirtilerinin bazılarıyla daha ileri zamanlarda karşılaşabilirler. Gebeliğin başlarında karşılaşılan erken hamilelik belirtileri şöyledir:

  • Sabah bulantısı
  • Meme hassasiyeti
  • Yorgunluk
  • Mide ekşimesi
  • Mide bulantısı
  • Şişkinlik

Eğer, hamile kaldığınızı adet gecikmesi sonrası evde yaptığınız gebelik testi pozitif çıktıktan sonra öğrendiyseniz, yukarıda yer alan hamilelik belirtilerinin henüz olmaması sizi endişelendirmesin. Bazı durumlarda, gebe kadınlarda gebeliğin 6.haftası veya 7.haftasına kadar hiçbir gebelik belirtisi olmayabilir.

Döllenmiş embriyo, yumurtlamadan sonra 6-12 gün arasında rahim içine yerleşir. Embriyo implante olana kadar, hamilelik belirtileri ile karşılaşmazsınız. Vücudunuz hormonal değişikliklerden tamamen habersiz olduğu için, bu süre içerisinde ufak değişiklikler fark edilmeyebilir. Bu nedenle, hamile kaldıktan hemen sonra, erken dönemlerde hamilelik belirtilerinin görülmemesi yaygın bir durumdur.

Evde yaptığınız gebelik testi pozitif çıktıktan sonra, gebeliğinizi teyit etmek için doktor randevusu almanızı öneriyoruz.

Aşağıda yer alan yorum bölümünden kendi deneyimlerinizi, görüş ve önerilerinizi okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir