Gebelik Sürecinde Bunları Bilin!

Öğrenerek Rahatlayın!

Hamilelik en doğal süreçlerden biridir, ancak aynı zamanda bir kadının yaşayacağı en korkutucu ve kafa karıştırıcı deneyimlerden biridir. Şu anda yaptığınız her şey hamileliğinizi etkileyecektir. Aniden ne yemeli, ne içmeli ve nasıl egzersiz yapmalısınız hepsinin ciddi şekilde düşünülmesi gerekir. Bu basit günlük aktiviteler, doğmamış çocuğunuzu nasıl etkileyeceklerini düşündüğünüzde muazzam kararlara dönüşür. Bazen bu belirsizlik ve kafa karışıklığı bunaltıcı olabilir.

Rahatlayın. Daha fazla stres, durumunuz için iyi değildir. Korkularınızı hafifletmek için ihtiyacınız olan tek şey, hamileliğiniz sırasında ne yapmanız ve yapmamanız gerektiği hakkında daha fazla bilgi edinmektir, böylece sihirli dokuz ayınızın tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Ne yapmalısın?

Hamile olduğunuzu keşfetmek, alacağınız en heyecan verici haber olabilir. Aynı zamanda en korkunç da olabilir. Artık kendinizden başka birine bakıyorsunuz ve yaptığınız ve vücudunuza koyduğunuz her şey çocuğunuzu etkileyecek.

Panik yapmayın. Nasıl sağlıklı bir hamilelik yaşayacağınız ve hamilelikte beslenmeniz, hamilelik sırasında hangi yiyeceklerden kaçınmanız gerektiği, hamileyken hangi egzersizleri yapmanız, ve hamileyken nasıl güvenli egzersiz yapacağınız hakkında daha fazla bilgi edinin. Ayrıca hamileliğiniz boyunca doğum öncesi vitamin almanın neden önemli olduğunu öğrenin ve hamileliğiniz boyunca size yardımcı olabilecek birçok kitap ve video hakkında öneriler alın.

Ne Kadar Rahatsız Olacak?

Hamilelik bir kadının hayatındaki en keyifli dönem olsa da, hamilelikte kadınların farkında olması gereken birçok rahatsızlık da vardır. Bunlardan bazıları sabah bulantısı, Braxton Hicks, kilo alımı ve kontrol edilemeyen yiyecek isteklerini içerir. Bunların neden meydana geldiğini anlayın ve bu rahatsızlıkları hafifletmek için önerilen birçok yolla rahatsızlığınızı nasıl azaltabileceğinizi keşfedin.

Ve dahası…

Hamileliğiniz ve doğumunuz boyunca size yardımcı olabilecek bir ebeyi nasıl seçeceğinizi öğrenin. Ebeler, hamilelikte aradığınız rehberliği ve desteği sağlayabilir ve hamileliğiniz ve yaklaşan doğumunuzla ilgili tüm sorularınızı yanıtlarken son derece yardımcı olabilir. Ayrıca ikiz veya birden fazla bebek bekliyorsanız nasıl hazırlanacağınız hakkında daha fazla bilgi edinin.

Unutmayın, hamileliğinizden keyif almanın en iyi yollarından biri bilgilendirilmek ve endişelenmeyi bırakıp eğlenmek için mümkün olan en sağlıklı hamileliği nasıl geçirebileceğinizi öğrenmektir.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir