Gebelik: Neden Çatlaklarım Var Ve Ne Yapmalıyım?

Çatlaklar ciltte genellikle dikey ince şeffaf veya pembemsi çizgiler şeklinde oluşur. İlk ortaya çıktıklarında, çatlaklar pembe, mor, kırmızı, bakır veya kahverengi renkte olabilir. Renkleri aslında cilt tonunuza bağlıdır. Dolayısıyla, reklamlarda gösterildiği gibi soluk çizgiler görmüyorsanız korkmayın. Burada adı geçen çatlakların renkleri tamamen normaldir.

Çatlaklara neden olan şeylere gelince, nedenler birden fazladır. Bunlara aşağıda bir göz atın.

Gebelik: Çatlakların ilk ve en önemli nedeni hamileliktir. Hamileyken, cildiniz büyüyen bebeğe uyum sağlamak için önemli ölçüde gerilir. Cildinizin sürekli olarak çekilmesi çatlaklara yol açar.

Kilo alımı veya kaybı: Hızlı kilo alımı veya kilo kaybı yaşarsanız, cildiniz de çok fazla gerilebilir ve bu çatlak izlerine yol açabilir.

Büyüme atakları: Ergenlerde büyüme atakları ani olabilir  ve cildin önemli ölçüde gerilmesine yol açar.

Sıkı ağırlık çalışması: Ağırlık çalışmak çatlakların başka bir nedenidir ve kasların hızlı büyümesi nedeniyle olur.

Çatlak izlerinin diğer nedenleri arasında, Marfan Sendromu, Cushing Sendromu vb gibi bazı hastalıklardan etkilenme ve cildinizin elastikiyetini azaltan kortikosteroid ürünlerinin kullanımı yer alır.

Çatlakların Tedavisi

Çatlak izleri için tedavi türleri vardır. Ev ilaçları, kozmetik prosedürler ve tezgah üstü ürünler. Ev ilaçları genellikle etkili olabilir ve kozmetik prosedürlerin çok pahalı olabileceğinden tercih edilir.

Şimdi, piyasada araştırdığınız birçok seçenek elde edeceksiniz, ancak hepsi işe yaramayacak. Ne seçtiğiniz konusunda dikkatli olmalısınız. Bizden tavsiye isterseniz Bio Oil’i öneriyoruz. 127 ülkede küresel varlığı bulunan 17’den fazla ülkede iz ve çatlaklar için lider ürün olan Bio Oil, tüm dünyada kadınlar için çatlak işareti tedavisinde bir numara olmuştur.

A ve E vitaminleri ile birlikte lavanta, biberiye, papatya ve nergis esansiyel yağlarının eşsiz bir karışımı ile formüle edilen Bio Oil çatlak yağı, düzenli kullanımdan sadece 8 hafta içinde çatlak izlerinizin görünümünü önemli ölçüde azaltabilir. Dahası, bu çatlak yağı yapışkan değildir ve PurCellin Yağı içerdiğinden çabuk kurur.

Ayrıca Bakınız: Hamilelik Çatlaklarını Ne Geçirir?

Birkaç klinik çalışma, 8 hafta içinde çatlakları yüzde 100 azalttığını belirterek etkinliğini kanıtlamıştır. Bio Oil ayrıca komedojenik değildir ve yoğun bir şekilde nemlendiricidir. Tek yapmanız gereken, etkilenen bölgelere günde iki kez birkaç damla yağ uygulamaktır. Biz de denedik ve bize güvenin, daha iyi bir tedavi bulamazsınız!

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.