Gebelik Çatlakları İle İlgili 3 Sır

Hamile kaldığınızda, yolculuk boyunca size yardımcı olacak bilgilerden bahsedeceğiz. Gebelikte meydana gelen çatlaklar yüzünden moraliniz bozuluyorsa, çatlakları hem önlemenizi hem de geçmesini sağlayacak olan 3 sırrı açıklıyoruz. Ve bugün bunları sizinle paylaşacağız.

1. Çatlaklar Kalıcıdır

İlk olarak, kötü haberler ile başlayalım. Çatlaklar kalıcıdır. Çatlak izleri bir şey yapmazsanız neredeyse zor geçer ve tüm hayatınız boyunca sizinle birlikte kalırlar. Yavaş yavaş kuruyan ve vücudunuzun farklı bölgelerinde ten renginden farklı hale gelen kırmızı veya mor lekeler olarak başlarlar. Doğumdan sonra kalan çatlakların geçip geçmeyeceği konusunda panik yapabilirsiniz.

2. Beslenme Ve Bol Su İçmek

Size verdiğiniz ilk kötü haberin ardından, çatlak izlerini azaltmaya yardımcı olabilecek şeylerden bahsedelim.  Çatlaklar için meyveler yardımcı olabilir. Portakal, greyfurt, mango ve kavun yanı sıra badem, ıspanak, yoğurt ve nohut gibi diğer gıdalar da tüketilebilir. Temel olarak A, C ve E vitaminleri ve çinko bakımından zengin olan herhangi bir yiyecek cilt sağlığını korumak için iyidir.

3. Çatlaklar İçin Bir Tedavi Var!

Çatlaklar hakkında bazı bilgiler verdikten sonra, üçüncü ve son sırrımızı paylaşalım. Karnınızda, göğsünüzde, kalçanızda meydana gelen çatlak izlerini gidermek için Bio Oil çatlak yağını kullanın. Bu yağ dünya genelinde hamile kadınların bit numaralı çatlak kremi tercihidir. Hem çatlak oluşumunu önler, hem de çatlakların giderilmesine yardımcı olur.

Bio Oil‘i duymuşsanız ve nasıl kullanılacağını bilmiyorsanız, ikinci trimesterden başlayarak doğumdan 3 ay sonrasına kadar günde iki kez uygulamanız önerilir. Bu sayede hamilelik boyunca çatlaklar ile mücadele edebilirsiniz.

Bio Oil çatlak yağının en önemli özelliklerinden biri, yapışkan ve ağır olmaması, rahat emilimidir. Kıyafetlerinizi bu yağı sürdükten sonra rahatça giyebilirsiniz. Leke bırakmaz ve bırakması rahattır. Hızlı bir şekilde cilde emilir ve geride kalıntı bırakmaz. Ayrıca derinlemesine nemlendiricidir ve cildi etkili bir şekilde iyileştirmeye yardımcı olan A ve C vitaminleri içerir.

Ayrıca Bakınız: Gebelik Çatlakları Tedavisi

Klinik olarak etkili olduğu kanıtlanmış ve dünyanın her yerindeki kadınların en sevdiği çatlak izi ilacı olarak bilinen Bio Oil kullananlar aşağıda yorum bölümünden kendi görüşlerini yazabilirler. Sizler de diğer gebe bayanlara yardımcı olması için kendi deneyimlerinizi paylaşın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.