Emzirirken Memede Acı ve Ağrı Nasıl Geçer?

Emzirme hakkında konuşacak yakın bir arkadaşı veya akrabası olmayan kadınlar, genellikle bebeğin ilk yılında ve başlangıçta ortaya çıkan bazı yaygın sorunların farkında olmazlar.

Bu yazıda emzirirken bazı annelerin neden ağrı yaşadığını ve bu konuda neler yapabileceklerini inceleyeceğiz.

Emzirme Ağrısı

Yeni anneler, emzirmenin başlangıçta ne kadar acı verdiğine sık sık şaşırırlar. Bebeğiniz memeyi nasıl kavrayacağını öğrendiğinden ve göğüsleriniz sık sık emzirmeye alıştığından, başlangıçta göğüs uçlarında ağrılı, çatlak olması çok normaldir.

Ancak ağrı, ilk haftadan sonra azalmaya başlar. Başlamazsa, daha ciddi bir sorunla karşı karşıya olabilirsiniz ve doktorunuzu veya emzirme danışmanınızı aramalısınız.

Emzirirken Ağrıyı Azaltmak İçin İpuçları

Her şeyi doğru yapıyor olsanız bile, ilk kez anne olacak bir anne genellikle başlangıçta bazı rahatsızlıklarla başa çıkmak zorunda kalacaktır. Ancak bu ipuçları ağrıyı azaltmaya ve hatta ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır. Deneyimi nasıl daha rahat hale getireceğinizi ne kadar çabuk anlarsanız, bebeğinizi emzirmenin keyfini o kadar çabuk çıkarabilirsiniz.

Bebeğinizin memeyi doğru şekilde kavramasını sağlayın. Uygun emzirme tekniklerini öğrenmek ağrıyı önemli ölçüde azaltmaya yardımcı olabilir.

Lanolin bazlı krem ​​kullan. Lanolin, çatlamayı iyileştirmede çok yardımcı olabilir ve ayrıca meme uçlarını nemlendirir. Meme uçlarınızı iyileştirmenin bir başka yolu da anne sütünün üzerlerinde kalmasına ve kurumasına izin vermektir. Sorunu daha da tahriş edebileceğinden, çok miktarda sabun veya başka bir losyon kullanmaktan kaçının.

Daha sık besleyin. Bu mantığa aykırı görünse de, daha sık ve daha kısa emzirme, ağrıyı azaltmaya yardımcı olabilir. Çünkü bebeğiniz o kadar aç değildir ve genellikle o kadar emmez.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Önerilen Makaleler:

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir