Emzirirken Hindistan Cevizi Yemek Güvenli Mi?

Hindistan cevizi yağı laurik ve kaprik asit bakımından zengindir. Bunlar, emzirme fazı sırasında tüketimi faydalı olan iki orta zincirli trigliserittir. Bu yağ asitlerinin, bağışıklık sisteminin gelişmesine yardımcı olabilecek antiviral, antibakteriyel ve parazit öldürücü etkilere sahip olduğu bilinmektedir.

1. Metabolizmayı artırır:

Baharatlarla karıştırılmış hindistancevizi etinin ağızdan tüketiminin hamile kadınlarda metabolik aktivitelerin arttırılmasında yardımcı olabileceğine inanılmaktadır. Ancak, inancın geçerliliğini ispatlayan özel bir çalışma yoktur.

2. Kan dolaşımını artırır:

Hamilelikte kan hacmi iki katına çıkarak şişmiş ayaklara ve bacaklara neden olur. Kan dolaşımının zayıf olması durumu kötüleştirir. Hindistan cevizi eti tüketmenin muhtemelen kan dolaşımınızı artırabileceğine ve bacaklarda şişlik ve ağrıyı önlediğine inanılmaktadır. Bununla birlikte, bunu kanıtlayacak herhangi bir klinik çalışma yoktur.

Bununla birlikte, saf hindistancevizi yağının ağızdan tüketiminin yüksek yoğunluklu lipoprotein kolesterol konsantrasyonunu artırabildiğini göstermiştir. Bu özelliğin kardiyovasküler sağlık için potansiyel olarak yararlı olduğu düşünülmektedir.

3. Sindirime yardımcı olur:

Hindistan cevizi eti besleyici ve lif bakımından zengindir. Hamilelikte yaygın bir endişe olan kabızlığı yönetmede etkili olduğu düşünülen zengin lif içeriğinden kaynaklanmaktadır.

4. Daha iyi uyku:

Üçüncü 3 aylık dönemde uyku, birçok hamile kadının mücadele ettiği bir şeydir. Bu kısmen hormonlardan ve kısmen de kadınların uzun süre belirli bir pozisyonda uyumasını zorlaştıran artan kilodan kaynaklanmaktadır.

Emzirirken hindistan cevizi yediniz mi? Aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir