Düşük Sonrası Menstrüasyonu Beklerken Duygusal Dengesizliklerle Başa Çıkmak:

Düşük yaptıktan sonra duygusal karışıklığa girmeniz oldukça normaldir. Çok rahatsız edici olabilir, ancak aşağıdakilerle bunu nasıl yöneteceğinizi öğrenmelisiniz:

1. PMS Belirtilerini Kabul Edin:

Bu süre zarfında çok yaygın olan huysuzluk ve huysuzluk gibi adet öncesi sendromu (PMS) semptomlarını yaşayacaksınız. Kendinizi yoğun ruh hali değişimleriyle fark edebilirsiniz ve dönemlerinizin zamanı olabileceğini düşünmelisiniz.

2. Vücudunuzu Kucaklayın:

Düşük yaptıktan sonra vücudunuzu bir dönem geçirmeye teşvik etmeniz önemlidir. Vücudunuzu meşgul etmeye başlayabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı kullanarak karnınıza ve rahminize masaj yapın. Bu tür durumlarda vücudunuza teşekkür etmek önemlidir. Tüm çabaları için vücudunuzu kucaklamanın en iyi yolunu kendiniz bulabilirsiniz. Düşüğünüzden sonra adet döngüsüne başlayabileceğini bildirin ve söylediklerinize dikkat ettiğiniz sürece kesinlikle dinleyecektir.

Düşükten Sonra Kendinize Yardımcı Olacak İpuçları:

Düşük yaptıktan sonra vücudunuzun iyileşmesi zaman alır. Bununla birlikte, vücudunuzun iyileşme sürecini hızlandırmasına da yardımcı olabilirsiniz.

1. Tekrar gebe kalmaya çalışmadan önce vücudunuza biraz zaman verin:

Tekrar hamile kalmadan önce kendinize muhtemelen birkaç hafta zaman vermelisiniz. Vücudunuzun iyileşmesine yardımcı olacak ve düşük yapma şansınızı azaltacaktır. Bu, düşük yaptıktan hemen sonra gebe kalmaya çalışırsanız gerçekleşebilir.

2. Dengeli beslenin ve bol bol dinlenin:

Dengeli beslenme yoluyla vücudunuza gerekli besinleri sağlamak, vücudunuzun daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur. Ayrıca doktorunuzun onayı ile doğum öncesi vitamin almaya devam edebilirsiniz. Bol miktarda dinlenmek vücudun kısa sürede iyileşmesine yardımcı olacaktır.

3. Düşük yaptıktan sonra bir doktora görünün:

Doktorunuz, düşüğün altında yatan nedenleri kontrol etmek için fizik muayene yapacaktır. Tekrar hamile kalmaya çalıştığınızda engelleri aşmanıza büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Önce düşükün altında yatan nedeni tedavi etmeli, iyileşmesi için zaman vermeli ve sonra anne olmayı denemelisiniz.

4. Egzersiz rutinine devam edin:

Vücudunuzun buna hazır olduğunu düşündüğünüzde egzersiz programınızı yeniden başlatabilirsiniz. Hafif egzersizlerle başlayın ve yavaş yavaş zorluk seviyesini artırın. Ancak, egzersiz yapmaya sadece doktorunuza danıştıktan sonra başlayabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir