Doğurganlıkla İlgili Sorunlar Ve Gebe Kalmaya Engel Durumlar

Gebe Kalamamak

Kısırlık bölümümüze hoş geldiniz. Daha fazla bilgi için doğurganlık tedavileri, alternatif tedaviler, kadın kısırlığının nedenleri ve erkek kısırlığı hakkındaki alt bölümümüzü inceleyin.

Bir çiftin yaşayabileceği en yıkıcı deneyimlerden biri, hamile kalamama durumlarının keşfi ve kısırlıkla uğraşıyor olabileceklerinin fark edilmesidir. Sadece reglinizin gelişini bir kez daha keşfetmek için her ay hamile kalmaya çalışmaktan daha sinir bozucu ve hayal kırıklığı yaratan hiçbir şey yoktur.

Bir çiftin gebe kalmada sorun yaşamasının birçok nedeni olabilir. Hamile kalmanızdaki zorluğun etkenleri olabilecek, muzdarip olabileceğiniz birçok durumu okuyun ve kendi ailenizi oluşturmaya başlayabilmek için bu koşulları tedavi etmek için neler yapabileceğinizi öğrenin. Ayrıca, doğurganlık sorunlarının gelişme şansı olmadan gelişmesini önleyebilmeniz için bu koşulların çoğunu erken yakalayıp tedavi etmenin neden bu kadar önemli olduğunu da okuyun.

Doğurganlıkla İlgili Sorunlar

Üreme sağlığınızı ciddi şekilde bozabilecek bazı faktörler arasında endometriozis, PCOS, pelvik prolapsus ve pelvik inflamatuar hastalık bulunur. Pelvik enfeksiyona sahip olmak, kısırlığa da yol açabileceği gibi ektopik gebelik riskinizi de artırabilir. Bu rahatsızlıkları teşhis etmek ve tedavi etmek için düzenli olarak doktorunuzu ziyaret etmeniz ve tam pelvik muayene yaptırmanız tavsiye edilir. Ayrıca, hastalıklarınızı keşfetmek ve tedavi etmek için teste başlayabilmesi için sağlık uzmanınıza hamile kalma zorluğunuzu bildirin.

Muhtemelen farkında olmasanız da, bir miyomun rahminize yerleşmiş olma ihtimali yüksektir. Kadınlarda çok yaygın bir durum olan rahim miyomları çoğu zaman herhangi bir sağlık sorununa neden olmaz. Bununla birlikte, çok büyürlerse, doğurganlığınızı tehlikeye atabilir ve kronik pelvik ağrıya neden olabilirler.

Bir kadının üreme sistemini ziyaret eden diğer bir yaygın ziyaretçi de yumurtalık kistleridir. Bu kistler yumurtalıklarda düzenli olarak oluşurken bazı kist türleri diğerlerinden daha sorunlu olabilir. Yine, tam bir teşhis için doktorunuzu ziyaret etmeniz en iyisidir.

Tedaviye Bugün Başlayın!

Sessizlik içinde acı çekmeniz için hiçbir sebep yok. Yukarıdaki durumlardan birinden muzdarip olabileceğinizi düşünüyorsanız, tedavi için derhal doktorunuzu ziyaret etmelisiniz. Sorununuzu düzeltmek ve doğurganlık sorununuzu çözmek için yapabileceğiniz bir şey olabilir. Ayrıca, doktorunuza düzenli ziyaretlerin ve yıllık kontrollerin, doğurganlığınızı geliştirme ve etkileme riski olmadan önce bu sağlık sorunlarını tespit edebileceğini unutmayın. Bugün çocuk sahibi olmayı planlamıyor olsanız bile, yarın için doğurganlığınızın sağlığını sağlamak için her zaman elinizden gelen her şeyi yapmalısınız.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir