Doğurganlık İçin Bitkisel İlaçlar Hakkında

İşte birçok ABD’li çift için ortak bir üzüntü hikayesi: Bebek sahibi olma zamanının geldiğine karar veriyorsunuz, ancak bu gerçekleşmiyor. Bir süre geçtikten sonra, doğurganlık tedavisi hakkında düşünmeye başlarsınız. Mevcut çok çeşitli tedaviler zihni şaşırtıyor, ancak çoğu çok yüksek teknoloji ürünü görünüyor.

Teknik Kısaltmalar:

IVF ve IUI, kulağa korkutucu gelen bu kısırlık tedavilerinin iyi örnekleridir. Kısaltmalar o kadar teknik geliyor ki, inisiye olmamışlar için korkutucu görünüyorlar. Ayrıca, bu tedaviler kesinlikle ailelerin bütçelerini sarsıyor.

Şimdi tüm bu yeni moda tedavilere dahil olma konusunda ikinci düşünceleriniz var. Böylece ikinci bir arama başlatırsınız. Bu sefer, cüzdanınızdan bahsetmeye gerek yok, vücudunuza ve duygularınıza çok fazla saldırgan olmayan tedavi edici önlemler arıyorsunuz demektir.

Bitkisel ilaçlar, daha nazik ve bir şekilde daha gerçekçi görünüyor. Hem erkek hem de kadın kısırlığını artırmak için şifalı bitkiler var ve bazı arkadaşlarınız şifalı otların hamile kalmalarına yardımcı olduğuna yemin ediyor.

Bitkisel ilaçlar, alternatif tıp gövdesinin bir parçası olarak sınıflandırılır. Bu ilaçlar bitkilerden ve bitki özlerinden elde edilir. Bitkisel ilaçlar yüzyıllardır kullanılıyordu ve bir zamanlar, modern tıptan çok önce şehirdeki tek şovdu. Bitkiler hem duygusal hem de fiziksel sorunlar ve semptomlar için faydalıdır.

Bitkisel ilaçlar çok çeşitli bitkilerden alınır. Çözümler, meyveler, kökler, çiçekler, ağaç kabuğu ve yaprakları içerebilen uygun bitki parçalarından yapılır. Bu çareler Çin ve Uzak Doğu’dakiler tarafından sevilirken, başka ülkeler içinde de takipçi çekmeye başladılar.

Genel kullanım:

Bu ilaçların en yaygın ve en eski kullanımları arasında kısırlık tedavisidir. Bitkilerin MS 200 yılına kadar bu amaç için kullanıldığına dair kanıtlar var. Bitkisel doğurganlık tedavileri, üreme organlarının çalışmasını, hormonal dengeyi ve libidoyu artıran bitki ve bitki özlerine odaklanıyor. Bu otlar, bir çiftin birini veya her ikisini de tedavi etmek için kullanılabilir. Bitkilerle ele alınabilecek doğurganlık sorunlarından bazıları şunlardır: sperm hareketliliği, düzensiz adet kanamaları, hormon dengesizlikleri ve erektil disfonksiyon.

Modern tıp pratisyenleri bu tedaviler konusunda temkinli olabilir. Bazı doktorlar, hastalarını şifalı bitkiler denemekten vazgeçirmeye çalışacaktır. Bu isteksizlik, bu çarelere ilişkin veri eksikliğinden kaynaklanmaktadır.

Bitkisel ilaçların güvenli olduğunu henüz kimse kanıtlamadı. Kimse etkinliğini kanıtlamadı. Ancak veriler birikmeye başlıyor ve birçok çift hala doğurganlık sorunları için bir tedavi olarak bitkisel ilaçları deneme fikrini seviyor.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir