Doğurganlığı Arttıran Tamamlayıcı Ve Alternatif Tedaviler

Tamamlayıcı ve alternatif ilaçlar arasında akupunktur, bitkisel ilaçlar ve masaj ve refleksoloji gibi manuel terapiler bulunur.

ANA NOKTALARI:

Tamamlayıcı ve alternatif ilaçlar refahı iyileştirebilirken, erkeklerde veya kadınlarda doğurganlığı iyileştirdiklerine dair hiçbir kanıt yoktur.

Bebek sahibi olmaya çalışıyorsanız, aldığınız herhangi bir ilacı aile hekiminiz veya doğurganlık doktorunuzla görüşmeniz önemlidir.

Tamamlayıcı ve alternatif ilaçlar, akupunktur, bitkisel ilaçlar ve masaj ve refleksoloji gibi manuel terapileri içerir. İnsanlar bunları çeşitli nedenlerle kullanır ve çoğu, sağlıklarını iyileştirdiğini bildirir.

Tamamlayıcı ve alternatif ilaçlar refahı iyileştirebilirken, erkeklerde veya kadınlarda doğurganlığı iyileştirdiklerine veya IVF tedavisi gören kişiler için başarılı bir hamilelik şansını artırdıklarına dair hiçbir kanıt yoktur.

Bitkisel ilaçlar genellikle birçok farklı maddeden yapılır. Maddeler veya dozlar her zaman belirtilmediğinden, gebelikte alınmasının güvenli olup olmadığını bilmek mümkün değildir.

Bebek sahibi olmaya çalışıyorsanız, hamilelikte güvenli olduğundan emin olmak için, aldığınız her türlü ilacı aile doktorunuz veya doğurganlık doktorunuzla görüşmeniz önemlidir. Bunlar:

  • Bitkisel ilaçlar
  • Vitamin ve mineral takviyeleri
  • Homeopatik ilaçlar
  • Reçeteli ilaçlar
  • Ağrı kesiciler ve antienflamatuvar ilaçlar gibi ilaçlar reçetesiz olarak satılmaktadır.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir