Doğuma Hazırlık Sürecine Dair Ortak Kaygılar

Hamileliğiniz neredeyse bitmek üzere, ancak yeni bebeğinizi tam olarak ne zaman bekleyeceğinizden emin değil misiniz? Ne zaman doğuma gireceğinize dair bilgi olmadan organize olamayacağınız ve yeni gelişinize uygun şekilde hazırlanamayacağınız için paniğe mi başlıyorsunuz?

Endişelenmeye başladınız, çünkü son tarihiniz yaklaştı ve doğumdan ne bekleyeceğiniz konusunda hiçbir fikriniz yok mu? İnsanlar size ‘doğum planınızı’ mı soruyorlar ama ne hakkında konuştukları hakkında hiçbir fikriniz yok mu? ‘Biraz acı çekip, zorlamıyor musun ve yeni bir anne olmuyor musun? Doktorunuz sezaryen ile doğum yapmanız gerekebileceğini ancak bu işlemin ne gerektireceğini bilmediğiniz için endişelendiğinizi söyledi mi?

Geceleri, doğum sancısının üstesinden gelemeyeceğinizden endişelenerek ter içinde mi uyanıyorsunuz? Bir çeşit ağrı kesiciye ihtiyacınız olacağını biliyorsunuz, ancak seçeneklerinizden ve bunların bebeğinizi nasıl etkileyeceğinden emin değilsiniz.

Endişelenmeyi bırak. Tüm bu endişeleri gidermenin en iyi yolu, sancılar ve doğum süreciniz hakkında olabildiğince çok şey öğrenmektir. Ne kadar çok bilirseniz bilinmeyenden o kadar az korkarsınız. Ayrıca, geçireceğiniz süreci ele almaya daha hazır hissedecek ve güvenli ve rahat bir doğum için gerekli kararları vermek için daha donanımlı olacaksınız.

Bebeğiniz ne zaman doğacak, doğum planı nasıl oluşturulur, doğum yapıp yapmadığımı nasıl anlarım, sezaryene ihtiyacım olursa nasıl anlarım gibi tüm sorularınızın yanıtlarını alabileceğiniz Doğum ve Doğum alt bölümümüze hoş geldiniz. bölümü ve hangi doğum ilaçlarını kullanmalıyım?

Doğum Öncesi

Hamileliğinizin bitiş tarihini tahmin etmeye çalışmak karmaşık bir konu olabilir. Bir son tarih hesaplayıcısı kullanarak çocuğunuzun doğumunu ne zaman bekleyeceğinizi daha doğru bir şekilde nasıl anlayabileceğinizi öğrenin. Ayrıca, evde fetal Doppler kullanarak bebeğinizin kalp atışını nasıl izleyip kaydedebileceğinizi öğrenin.

Sancı Ve Doğum

Bir doğum planı oluşturmak, sonunda bebeğinizi dünyaya getirme zamanı geldiğinde hissedebileceğiniz stresi azaltabilir. Doğum belirtilerini nasıl fark edeceğiniz, doğumdan ve doğumdan neler bekleyeceğiniz ve sezaryen ile doğum yapmanız gerektiğinde ne olacağı hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ayrıca doğum sunumu ve erken doğum ile neleri bekleyeceğinizi keşfedin ve doğum ilaçları hakkında daha fazla bilgi edinin.

Kendinizi ne kadar çok hazırlarsanız ve ne bekleyeceğinizi bilirseniz, doğum yapma konusunda o kadar az endişe duyarsınız ve bunun yerine, bu korku ve belirsizliği, ileride olanlara dair neşe ve heyecan duygularıyla değiştirebileceksiniz.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir