Doğum Yaptıktan Sonra Karın Egzersizi Hakkında Merak Edilenler

Sıkça Sorulan Sorular

1. Karın kaslarımın gevşemesi normal mi?

Genel olarak, bu genellikle uterus ve büyüyen bebeğin hamilelik sırasında karın kaslarını aşırı germesi nedeniyle olur. Bazı durumlarda, tıbbi olarak Diastazis Rekti olarak bilinen sağ ve sol göbek kaslarının ayrılması nedeniyle midede bir şişlik olabilir .

2. Doğumdan sonra korse ne zaman takılmalı?

Hamilelikten sonra korse kullanımı yaygındır ve modern tıp uygulamalarında da rol oynamaya devam eden geleneksel bir uygulamadır. Karnınızı, yaklaşık 40 veya daha fazla gün boyunca her gün en az 10 ila 12 saat boyunca bir korse kullanarak sarabilirsiniz. Göbek korsesi kullananlar muhtemelen altı ila sekiz hafta içinde hamilelik öncesi eski haline dönecektir.

Ayrıca Bakınız: Gebelik Sonrası Göbek Egzersizlerinin Faydaları

3. Sezaryen sonrasında göbeğim eski haline döner mi?

Hamilelikten önce düz bir karnınız varsa, dengeli bir diyet ve egzersiz ile eski halinize geri dönmek mümkün olabilir. Aynı zamanda cildin sıkılığına (geliştirdiğiniz gevşeklik derecesi), çok gerilmemiş kaslara ve genel sağlık durumunuza da bağlıdır.

Egzersiz yaparken almanız gereken önlemleri öğrenmek için doktorunuzla konuşun. Egzersizle çelişen herhangi bir sağlık sorununuz varsa, bunları dikkate almanız gerekir.

Doğum sonrası egzersiz yaptınız mı? Kendi deneyimlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümünden okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir