Doğum Sonrası Kaçınılması Gereken Gıdalar Nelerdir?

Doğumdan Sonra Yenmemesi Gereken Yiyecekler

Yeni doğum yapan lohusa kadın ne yememeli? Doğumdan sonra neler tüketmeniz gerektiğine odaklandığımıza göre, hamilelik sonrası beslenme sırasında kesinlikle kaçınılması gereken bazı yiyecekler şunları içerir:

İşlenmiş ve paketlenmiş gıdalar herhangi bir zamanda sizin için kötüdür ve henüz yeni doğum yaptıysanız, vücudunuz aslında çok fazla besleyici madde içermez ve emzirdiğiniz göz önüne alındığında, vücudunuz hayatta kalmak için ihtiyaç duyduğu birçok temel şeyi kaybeder. 2 dakikada hazır edilen noodle tam olarak vücudunuzun ihtiyacı olan şey değildir.

Bakınız: Doğumdan Sonra Beslenme Nasıl Olmalı?

Doğumdan sonra tüm bu yiyeceklerden uzak durduğunuzdan emin olun:

  • İşlenmiş, kürlenmiş etler
  • Tuzlu cips, şekerli bisküvi ve diğer paketlenmiş atıştırmalıklar
  • Hazır yemekler
  • Fast food paket servisi
  • Gazlı ve şekerli içecekler

Tüm bu yiyecekler tam anlamıyla beklediğiniz tüm sağlıksız malzemelerle doludur ve uzun vadede vücudunuza zarar verir. Dahası, bebeğiniz artık çok hassas bir yaştadır ve ona zarar verebilecek her şeye karşı daha savunmasızdır.

Bu gıdaları tüketmek bağışıklığını zayıflatabilir ve onu koruyucu maddeler ve kimyasallar açısından zengin gıdaların tüketimiyle ilişkili birçok sağlık koşullarına daha duyarlı hale getirebilir.

Bu yüzden dikkatli olun ve bu makalenin doğum sonrası beslenmenizi seçerken mantıklı seçimler yapmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.