Doğum Sonrası Cinsel İlişki Ve İsteksizlikle Başa Çıkma

Doğum sonrası seks yapma konusunda çekingen iseniz, yalnız değilsiniz. Kadınların çoğu, bebek doğurduktan sonra cinsel yaşamlarına devam etme konusunda korkuya sahiptir. Belki de anlaşılması gereken en önemli şey vücudunuzun değiştiğidir. Bu nedenle cinsel hayatın da değişmesi ve farklı bir deneyim olması doğaldır. Aşk hayatınıza geri dönüşünüzü kolaylaştırmak için bazı ipuçlarını ve püf noktalarını aşağıda bulabilirsiniz.

Derin nefesler alın!

* Acele etmeyin. Partneriniz sevişmek için endişeli olabilir, ancak derin bir nefes alması ve sabırlı olması gerekecektir. Hem beden hem de zihinsel olarak hazır olana kadar seks yapmamalısın. Aksi takdirde, ilişkinize onarılamaz zararlar verebilirsiniz.

*Yaratıcı ol. Belki birlikte banyo yapmayı veya duş almayı deneyebilirsiniz. Bu, aşk hayatınıza biraz eğlence ve heyecan katacak ve onu yeni ve karşı konulmaz kılacaktır.

* Doğum kontrolü kullanın. Sizi başka bir hamileliğe karşı koruyabilecek faktörler olarak emzirmeye veya sadece doğum yaptırmaya güvenmeyin. Bir risk aldığınız için pişmanlıkla geriye bakmayın.

Yalnız zaman geçirin!

* Hiçbir cinsel bağ olmadan “yalnız zaman” planlayın. Bütün gün ve bazen bütün gece bebeğinizle birlikte olduktan sonra başka bir insana yakın olmak istemeyebilirsiniz, ancak partnerinizle kucaklaşmak için zaman ayırın. Mesele şu ki, tüm bu fiziksel yakınlığın dışında kaldı ve canı yanıyor. İlişkilere devam etmek için doktorunuzun onayını beklerken, sadece sıcak ve sevimli bir şekilde birlikte zaman geçirmek, ilişkinize hayat vermeye yardımcı olabilir.

* Onunla yeni bir bebeğin annesi olmanın nasıl bir his olduğunu konuşun ve doğumdan bu yana hayatının nasıl değiştiğini anlatmasını dinleyin.

* Mülkün değerini değerlendirirken bilinmesi gereken üç şey vardır: konum, konum, konum. Doğum sonrası sekste, üç farklı şey vardır: kayganlaştırma, kayganlaştırma, kayganlaştırma. Hormonlarınız akış halindedir, östrojen seviyeleri düşmüştür ve sonuç olarak vajinal kuruluk yaşanması yaygındır. Emzirmek, bebeğinizi sütten kesmenizden altı ay sonrasına kadar östrojen seviyenizi baskılayacaktır. Hap kullanıyorsanız, vajinal sekresyonlarda benzer bir azalma yaşayabilirsiniz. Bu durumda, doktorunuz sizi farklı bir hap türüne geçirebilir veya farklı bir doğum kontrol yöntemi deneyebilirsiniz.

Ağrı korkusu!

* Partnerinizle aranızdaki iletişim hatlarını açık tutun. Sevişmenin acıya neden olacağından korkabilirsiniz. Partnerinize ne hissettiğinizi söyleyin. Aksi takdirde, ondan kaçınmanızın yaptığı bir şeyle ilgili olduğuna veya paylaştığınız sevgi dolu duygulardaki bir değişiklik olduğuna inanmaya başlayabilir. Ne düşündüğünüzü bilmesini sağlayın, böylece cinsel ilişki arzusu eksikliğinizi kişisel bir şey – onunla ilgili bir şey olarak görmesin.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir