Doğum Öncesi Bakımı Nereden Alabilirim?

Hamilelik bakımı için gidilecek çok yer var. Bazı klinikler ve Planlı Ebeveynlik sağlık merkezleri size düşük maliyetli veya ücretsiz doğum öncesi bakım sağlayabilir.

Doğum öncesi bakım ziyareti için nereye gidebilirim?

Hamilelik sırasında bakımınız için bir doktor, ebe veya hemşireden randevu alın. Bazı insanlar sadece normal aile doktorlarına veya doğum uzmanlarına giderler. Diğerleri, doğum öncesi bakım konusunda uzmanlaşmış bir ebe veya hemşire pratisyen görmeyi tercih eder. Ayrıca bazı AİLE PLANLAMA sağlık merkezlerinde doğum öncesi bakım alabilirsiniz.

Doğum öncesi bakımın maliyeti nedir?

Doğum öncesi bakımın maliyeti nereye gittiğinize ve sigortanızın olup olmadığına bağlıdır. Özel test veya tedaviye ihtiyacınız varsa maliyet de değişebilir.

Çoğu sigorta planı doğum öncesi bakım masraflarını karşılar. Sağlık sigortanız yoksa Planlı Ebeveynlikten, toplum sağlık merkezlerinden veya diğer aile planlaması kliniklerinden düşük maliyetli veya ücretsiz doğum öncesi bakım alabilirsiniz.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir