Doğum Kontrol Yöntemleri Başarısız Olur Mu?

Gebelik önleme yönteminizi ne kadar doğru ve tutarlı bir şekilde kullanırsanız kullanın, her zaman başarısız olma ve planlanmamış bir hamilelikle sonuçlanma şansı vardır. Kendinizi bu durumda bulursanız, ne yapacağınızı biliyor musunuz?

Siz ve partneriniz cinsel ilişkiye girmeyi düşündüğünüzde, planlanmamış bir hamilelik meydana gelirse ne olacağını tartışmanız önemlidir. Nasıl hissederdi? Nasıl tepki verirdi? Nasıl hissederdin ve ne yapmak isterdin? Bunlar önceden düşünmeniz gereken sorulardır.

Bu bilgi sadece gelecekte size yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda ilişkinizin durumu hakkında size bir fikir verecektir. Partneriniz konuyu tartışmayı veya endişelerinizi duymayı umursamıyorsa, cinsel bir ilişkinin getirdiği yakınlık ve duygusal katılım için hazır olmayabilir.

Ayrıca partnerinizle ne tür doğum kontrol yöntemlerini kullanmanız gerektiğini tartışmayı da unutmayın. Hangi yöntemi seçerseniz seçin, mükemmel kullanımda bile her gebeliği önleyici yöntemin bir noktada başarısız olduğunu unutmayın. Örneğin, 100 diyafram kullanıcısından 63’ü, kullanımdan sonra en az bir kez hamile kalacaktır.

Hamileyim – Şimdi Ne Olacak?

Regl döneminizi kaçırdınız ve sadece hamile olduğunuzu keşfetmek için hamilelik testi yaptınız. Ee ne yapıyorsun?

Bazı kadınlar için bir seçenek kürtaj olabilir. Ancak bu seçeneğe karar vermeden önce, sorunu eşinizle ve / veya eğitimli bir danışmanla görüşmeyi unutmayın. Ayrıca, bu seçenekle ilgili kendi görüşlerinizi de düşünün. Bu kişisel veya dini inançlarınıza aykırı ise veya karar için baskı altında olduğunuzu hissediyorsanız, daha sonra kürtaj yaptırdığınıza pişman olabilirsiniz.

Hamileliğe devam etmeye karar vermek, çocuğu kendiniz yetiştirmeyi seçmek anlamına gelir. Hangi seçimi yaparsanız yapın, mümkün olan en kısa sürede uygun doğum öncesi bakımı almanız önemlidir. Bu, besleyici ve dengeli bir diyet yemek, kafein, alkol ve sigaraların yanı sıra çiğ et ve pastörize edilmemiş ürünlerden kaçınmak anlamına gelir.

Kaçınmak isteyeceğiniz diğer maddeler arasında kedi kumu (bebeğinize ciddi şekilde zarar verebilecek enfeksiyon toksoplazmozunu barındırabilir), jakuziler, saunalar ve hastalıklara ve cinsel yolla bulaşan hastalıklara maruz kalma sayılabilir. Son olarak, bir tarafta şiddetli karın ağrısı ve vajinal kanamayı içeren ektopik gebelik belirtilerinin farkında olun. Acil tıbbi yardım almazsanız bu tür bir hamilelik ölümcül olabilir.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir