Doğum Kontrol İmplantını Kullanmanın Yararları Nelerdir?

İmplanon (deri altına implant) ile gebelikten korunma yöntemi, hamileliği 5 yıla kadar önlemenin süper etkili ve kullanışlı bir yoludur. Bu kontraseptif implantın da olumlu yan etkileri vardır.

Doğum Kontrol implantları oldukça etkilidir.

Nexplanon hamileliğe karşı size uzun süreli, mükemmel bir koruma sağlar. Doum kontrol yöntemi olarak %99’dan fazla etkilidir. İmplant sterilizasyon ve RİA’nın yanı sıra çalışır.

İmplantlar elde edebileceğiniz en etkili yöntemlerden biridir, çünkü onu karıştırmanın neredeyse hiçbir yolu yoktur. Kullanmayı veya yanlış kullanmayı unutamazsınız. İmplantlar “ayarla ve unut” doğum kontrolüdür.

İmplant kullanışlı ve özeldir.

Deri altı çubuk içeri girdiğinde, bunu düşünmek zorunda değilsiniz. Süresi dolana veya çıkarılıncaya kadar çalışır. Bu, eczaneye gidip ertesi gün hapı almak, düzenli doğum kontrol hapı kullanımı ve hamileliği önlemek için cinsel ilişki öncesi yapmanız gereken hiçbir şey olmadığı anlamına gelir. Çoğu zaman implantı cildinizin altında göremezsiniz, bu yüzden siz söylemedikçe kimse buy implanta sahip olduğunu bilmez.

İmplantlar adet dönemlerinizi daha iyi hale getirir.

İmplant adet kramplarını azaltmaya yardımcı olabilir. Ayrıca adet günlerini daha hafif hale getirir.

Ayrıca Bakınız: Doğum Kontrol İmplantlarının Dezavantajları

İmplantların sadece bir hormonu vardır.

Birçok hormonal doğum kontrol yöntemi iki hormon içerir, östrojen ve progestin. Bazı sağlık sorunları olan bazı insanlar östrojen içeren yöntemleri kullanamazlar. Nexplanon hamileliği önlemede süper etkilidir ve östrojen içermez. Bu nedenle daha fazla insan bunu kullanabilir.

İmplantınızı çıkardıktan sonra hamile kalabilirsiniz.

İmplant geri dönüşümlüdür. Hamile kalmaya karar verirseniz, istediğiniz zaman çıkarabilirsiniz. Doğum kontrol implantı doğurganlığınızı etkilemez veya gelecekte hamile kalmayı zorlaştırmaz. Aslında, implantınız biter bitmez hamile kalmak mümkündür.

Aşağıda yer alan yorum bölümünden kendi görüş ve deneyimlerinizi okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.