Doğum Kontrol İmplantı Ne Kadar Etkilidir? Faydaları

Bir hemşire veya doktor doğum kontrol implantını kolunuza yerleştirdiğinde, neredeyse hataya kaşşı dayanıklıdır ve doğum kontrol implantını mevcut en güvenli, en etkili ve kullanışlı yöntemlerden biri haline getirir.

Doğum Kontrol İmplantı Etkili Mi?

Deri altı doğum kontrol implantı en iyi doğum kontrol yöntemlerinden biridir. Bu doğum kontrol yöntemi %99’dan fazla etkilidir. Bu, Nexplanon kullanan her 100 kişiden 1’inden azının her yıl hamile kalacağı anlamına gelir. Bundan daha iyisi olamaz.

Doğum kontrol implantı çok etkilidir. Çünkü hata yapma riski yoktur. Kolunuzda olduğundan, almayı veya yanlış kullanmayı unutma gibi olasılıklar ortadan kalkar. Sizi tüm gün, her gün 5 yıla kadar hamilelikten korur. Hamile kalmaya karar verirseniz, bir hemşire veya doktor onu çıkarabilir ve hemen hamile kalabilirsiniz.

Cilt altı doğum kontrol implantı sizi cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korumaz. Bu nedenle hem hamilelikten hem de cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunmanıza yardımcı olmak için implantla birlikte prezervatif kullanın. Cinselliği bu şekilde endişesiz hale getirebilirsiniz.

Doğum Kontrol İmplantının Ne Kadar Süre Korur?

Adet döneminizin ilk 5 günü boyunca Nexplanon alırsanız, hemen hamilelikten korunursunuz.

İmplantı döngünüzde başka herhangi bir zamanda alırsanız, ilk hafta boyunca başka bir doğum kontrol şekli (prezervatif gibi) kullanın. İlk haftadan sonra implant çalışmaya başlar ve 5 yıla kadar hamilelikten korunursunuz.

Aşağıda yer alan yorum bölümünden kendi görüş ve deneyimlerinizi okuyucularımız ile paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.