Doğal Doğurganlık İçin İpuçları

Doğurganlık sorunlarına yol açabilecek kesinlikle birçok faktör var. Bazen insanların tıbbi yardım ve tedavi alması gerekecektir. Ancak bu noktaya gelmeden önce, çiftlerin kendi başlarına doğurganlığı teşvik etmeye çalışabilecekleri birçok doğal doğurganlık yöntemi vardır. İşte doğal doğurganlık için mevcut olan birçok öneriden sadece birkaçı.

Hamilelik Pozisyonları ve Davranışları:

Yakın olma şekliniz doğurganlığınızı ve hamile kalma şansınızı artırmaya veya azaltmaya yardımcı olabilir. Misyonerlik pozisyonu uzun zamandır en iyi anlayış pozisyonu olarak teşvik ediliyor. Yerçekimi ile çalıştığı için spermin yumurtaya yaklaşmasını sağlar.

Kadın ilişkiden sonra 15 ila 20 dakika hareket etmeden bulunduğu yerde kalmalıdır. Bu süre zarfında rahatlayın ve birlikte zamanınızın tadını çıkarın. Gebe kalmaya çalışırken kayganlaştırıcı kullanmayın, çünkü spermin ve etkinliğinin önüne geçebilirler.

Akupunktur:

Bu tedavi yönteminin doğurganlığı doğal olarak artırmaya yardımcı olduğu söyleniyor. Bu eski tıbbi uygulama sırasında, steril iğneler vücuttaki belirli basınç noktalarına yerleştirilir. Gebe kalmak isteyen kadınlar için temel fayda, daha fazla gevşemedir. Birçok kadın IVF tedavisi görürken gevşemeye yardımcı olmanın bir yolu olarak akupunktur yapacak.

Colorado’daki Üreme Tıbbı ve Doğurganlık Merkezi tarafından 2004 yılında yapılan bir çalışma, sadece IVF yapan kadınların %36’sının hamile kaldığını ve IVF’yi akupunkturla birleştiren kadınların %51’inin gebe kalabildiğini buldu.

Doğurganlık Yogası:

Doğurganlık sorunları olan çiftlere hitap etmek için özel olarak tasarlanmış bir yoga türü vardır. Düzenli yoga prensiplerini üreme sağlığını artırmak için tasarlanmış belirli pozisyonlarla birleştirir. Ek olarak, kesinlikle rahatlama, esneklik ve çift arasında ek bir bağ yaratma avantajlarına sahiptir.

Hidroterapi:

Hidroterapi, dolaşımı artırdığı, stresi azalttığı ve sindirime yardımcı olduğu için doğal bir doğurganlık yöntemi olarak kullanılabilir. Kısırlık genellikle çiftlerde stres ve depresyona neden olur ve bu reaksiyonlar bir kadının gebe kalma şansını olumsuz yönde etkileyebilir. Hidroterapi, bu zorlukları ortadan kaldırmaya ve vücudu gebe kalmaya daha açık hale getirmeye çalışır.

Bunlar, gebelik için doğal çözümler sunan birçok teknikten birkaçıdır. Gebe kalmaya çalışırken en önemli şeyler stresi azaltmak, birlikte geçirdiğiniz samimi zamanın tadını çıkarmak ve olumlu bir tutum sergilemektir. Bu teknikler, anlayışı yaşamınıza kabul etmek için doğru ortamı ve doğru zihin durumunu yaratmanıza yardımcı olacaktır.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Benzer Yazılar:

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir