Dış Gebelikten Sonra Tekrar Hamile Kalınır Mı?

Dış gebelik deneyimi olan çoğu kadın gelecekte normal gebelik geçirebilir. Fallop tüplerinden biri çıkarılmış olsa da, bu önemli değildir, sağlıklı bir tüp döllenmeye yardımcı olmak için yeterlidir. Dış gebeliğin erken önlenmesi, tüplerin hasarını azaltır ve tekrar hamile kalma şansı vardır.

Enfeksiyon veya cinsel yolla bulaşan bir hastalık, dış gebeliğe neden olabilir. Bu hastalıkların tedavi edilmesi gebe kalma şansını arttırır. Ancak, dış gebelik tubal ligasyonu (tüplerin bağlanması) veya dietilstilbestrol nedeniyle meydana gelirse,  normal gebelik şansı daha azdır.

Dış gebelik sonrasında yeniden hamile kalmak isteyen bayanlar, bir sonraki hamilelik planı öncesinde doktorlarına mutlaka danışmalılar.

Dış gebelik sonrasında bedensel ve zihinsel yönden iyi hissetmek için kendinize zaman tanıyın. Aşağıda yer alan yorum bölümünden kendi deneyimlerinizi ve görüşlerinizi okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir