Çin Cinsiyet Tahmini Grafik ve Takvimi Hakkında Bilgiler

Çin Cinsiyet Takvimi

Çin Cinsiyet Tahmin Tablosu:

Bebeğinizin erkek mi yoksa bir kız mı olduğunu bilmek ister misiniz?

Çin Toplumsal Cinsiyet Tahmin Takvimi Ne Kadar Doğru?

Çin cinsiyet belirleyici testinin bilimsel bir desteği yoktur. 50-50 haklı olma şansı olabilir – bu, yazı tura atmaktan daha doğru olmadığı anlamına gelir.

Bu nedenle, bazı kadınlar bunu doğru bulabilirken, bazıları sadece şansa dayanarak yanlış tahmin yapabilir. Bazı araştırmacılar %90’dan fazla doğru olduğunu iddia etseler de, bilimsel bir kanıt olmadığı için oldukça tartışmalı. Bu cinsiyet hesap makinesi sadece eğlence için kullanılabilir. Bebeğinizin cinsiyetini doğrulamanın kesin bir yolu ya da ultrason gibi bilimsel yöntemlerin yerini tutmaz.

Çin Toplumsal Cinsiyet Tablosu Tarihi

Çin cinsiyet tahmin çizelgesi hakkında birkaç teori vardır. 700 yıllık bir geçmişe sahip olduğuna inanılmaktadır ve I Ching’e (veya Değişim Kitabı) dayanmaktadır ve Yin ve Yang, Beş Element ve Sekiz Trigram’a dayanmaktadır. Grafiği iş, para kazanmak ve aile soyunu taşımak amacıyla tercih edilen oğulları düşünmek için kullanan Qing hanedanının emperyal ailesi için yaratıldı.

Özel saraylar tarafından Qing sarayında tutuldu ve teşhir veya kamu kullanımı için değildi. İsyan sırasında, Qing hanedanının sonunda, grafik yağmalanmış egzotik hazineler arasındaydı. Daha sonra İngiltere’ye getirildi, o zamanki Kral tarafından tercüme edildi ve değerlendirildi.

Daha sonra çizelge, bir Çinli akademisyen tarafından ayrıntılı olarak çalıştığı ve vatanına geri getirdiği bir profesör tarafından Avusturya’ya çekildi.

Pekin Bilim Enstitüsü’nde bulunan grafiğin orijinal kopyası şimdi batı ve doğu dünyasından dikkat çekiyor.

Çin Cinsiyet Tahmin Aracı Nasıl Çalışır?

Çin cinsiyet takvimi annenin ay yaşına ve ayın doğum tarihine dayanmaktadır. ‘Ay tarihlerini‘ bilmiyorsanız endişelenmeyin.

Not: Gebe kalma genellikle son mentrual dönemin ilk gününden itibaren 11-21 gün arasında gerçekleşir. Adet döngüsü ne kadar uzun olursa, gebe kalma tarihi o kadar uzundur. Örneğin, 28 günlük bir döngünüz varsa, muhtemelen 14. gün boyunca gebe kalabilirsiniz, ancak 40 günlük bir döngünüz varsa, muhtemelen 20. gün boyunca gebe kalabilirsiniz. Bununla birlikte, gebe kalma tarihinin tam olarak bilinemeyeceğini, ancak çoğunlukla bir tahmin olduğunu unutmayın.

Örneğin,

  • Girdiğiniz doğum tarihiniz 15 Ocak 1989 ise Gregoryen-Ay takvimi esas alındığında, ay doğum tarihiniz 8 Aralık 1988 olacaktır.
  • Benzer şekilde, gebe kalma tarihiniz 5 Haziran 2018 ise, gebe kalma tarihiniz 22 Nisan 2018 olacaktır.
  • Ay yaşınıza ve ayınıza göre, muhtemelen bir kız çocuğunuz var.

Çin Ay Yıldızı (Lunar) Yaşı Nasıl Hesaplanır?

Çinliler, bebeğin rahmindeyken yaşlarını hesaplar. Bu doğduğunuzda bir olduğunuz anlamına gelir ve Çin ay yılı doğum ayınıza bir yıl ekler.

Örneğin, 15 Ocak’ta (o yılın Çin yeni yılından önce) doğduysanız, aynı yılın Haziran ayında ay yaşınız iki idi.

Ancak, 10 Mart’ta doğduysanız (o yılın Çin yeni yılı sonrasında), aynı yılın Haziran ayında ay yaşınız birdir.

Genel olarak, Çin ay sisteminde, takvim ile Çin’in rahimde geçirilen zamanı sayma uygulaması arasındaki farktan dolayı bir veya iki yaş büyüksünüz. 1901’den 2100’e kadar tüm yıllar için Gregoryen / İngilizce yaşını Çin ay yaşına dönüştürmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz

Hesap makinesini kullanarak bebeğin cinsiyetini seçebilir misiniz?

Bebeğinizin cinsiyeti sadece erkek tarafından salınan spermdeki kromozomlara bağlıdır. Babadan gelen Y kromozomunun annenin X kromozomu ile birleşimi onu erkek çocuk yapar, babadan gelen X kromozomu bir kız için annenin X kromozomu ile birleşir.

Uyarı: Ne Çin hesap makinesi ne de başka bir hesap makinesi, gelecekteki bebeklerinizin cinsiyetine karar vermenize yardımcı olamaz.

Çin cinsiyet hesaplayıcısını takip eden insanlar, hem doğum tarihi hem de doğum ayının çift veya garip olması durumunda bir kızı düşünebileceğine ve bir tarih çift ve diğeri garip ise erkek çocuğu düşüneceğine inanmaktadır. Ancak bunun bilimsel bir desteği yoktur.

En Sık Sorulan Sorular

Çin Toplumsal Cinsiyet Tablosu İkizler, Üçüzler İçin Cinsiyeti Tahmin Ediyor mu?

Hayır, Çin cinsiyet tablosu ikizler, üçüzler veya çoğul gebelikler için cinsiyeti öngörmemektedir, çünkü bu bir kalıtım meselesidir. Sadece gebe kalma aylarına göre bebeğin cinsiyetini seçmek için kullanılır.

Kesin Tarihimi Bilmiyorum. Çin Cinsiyet Tahmincisi Hala Doğru Bir Tahmin Yapabilir Mi?

Kesin tarihi bilmiyorsanız, son adet döneminize 14 gün ekleyerek ortalama bir süre alabilirsiniz. Kavramın ortaya çıkabileceği yumurtlama süresini anlamanıza yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, her zaman doğru cinsiyet tahmini bekleyemezsiniz.

Çin Cinsiyet Tahmincisi ve Shettles Yöntemi Arasındaki Fark Nedir?

Çin yöntemi annenin ay yaşına ve gebe kalma ayına dayanırken, Shettles yöntemi cinsel ilişki zamanlaması, cinsiyet konumu ve penetrasyon derinliği gibi belirli değişkenlere dayanmaktadır.

Çin Toplumsal Cinsiyet Tahmincisinin Maya Toplumsal Cinsiyet Tahmincisinden Farkı Nedir?

Çin cinsiyet tahmincisi bebeğinizin cinsiyetini belirtmek için ay yaşınızı ve gebe kalma ayınızı alırken, Maya tahmincisi gebe kalma yaşını ve yılını dikkate alır. Maya hesap makinesinde bile, bu sayıların her ikisi de çift veya tek ise, bu bir kızdır ve biri çift ve biri garipse, bir oğlandır.

Feragatname: Bu yazı belirli bir cinsiyeti seçmeye teşvik etmez veya yardımcı olmaz. Cinsiyet tahmini yöntemleri sadece eğlence amaçlıdır ve tıbbi muayenelerin yerini almaz. Gebelopedi.com cinsiyet eşitliğine inanır; cinsiyet belirlemesini desteklemiyor veya teşvik etmiyoruz veya bebeğin cinsiyetini bulmak için herhangi bir sorgulama yapmıyoruz.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Önerilen Makaleler:

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir