Braxton Hicks Kasılmaları Nasıl Anlaşılır?

Braxton Hicks (BH) kasılmalarını şampiyonluk maçı için alıştırma veya büyük performanstan önce kostümlü prova gibi düşünün. Biraz rahatsız edici veya zorlayıcı olsalar da Braxton Hicks aslında iyidir, çünkü bebeğinizi doğurmaya hazırlanırken rahminizi güçlendirmek için çalışırlar.

Ama Braxton Hicks kasılmaları ile doğum kasılmaları arasındaki fark nasıl anlaşılır? Bazen deneyimli anneler bile kafalarını karıştırır.

Braxton Hicks Kasılmaları ve Gerçek Doğum

Yeni anneler için, Braxton Hicks kasılmaları hamileliğinizin yaklaşık yarısında ortaya çıkabilir. Bazı kadınlar onları 20 hafta gibi erken bir zamanda hissetmeye başlar ve bazıları da doğum tarihlerine yaklaşıncaya kadar hissetmez. Braxton Hicks kasılmalarını hiç hissetmiyorsanız, yalnız değilsiniz, bu yüzden paniğe kapılmayın.

Sancı veya rahatsızlık hissetmeye başlarsanız, Braxton Hicks kasılmalarının bazı ortak özellikleri şunlardır:

  • Tutarsızlar ve seyrek oluyorlar.
  • Karnınızın ön tarafında lokalizedir.
  • Rahatsızdırlar ama genellikle acı vermezler.
  • Kasılma sırasında göbek şekil değiştirir ve sertleşir.
  • Pozisyonları veya aktiviteyi değiştirdiğinizde durur veya başlarlar.

Braxton Hicks kasılmaları ilerledikçe yoğunluk kazanmaz. Bu nedenle ağrı ve rahatsızlıkta fark edilir bir artış yaşıyorsanız, doğum sancıları yaşıyor olabilirsiniz. Doğum kasılmaları da düzenli aralıklarla gelir ve ilerledikçe daha uzun sürer.

Braxton Hicks kasılmaları olup olmadığına veya doğum sancılarının olup olmadığına dair herhangi bir şüpheniz varsa, doktorunuzu arayın veya hastaneye gidin.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.