Braxton Hicks Kasılmaları Hakkında 7 İlginç Gerçek

Hepimiz pek çok hamile kadının başına geldiğini biliyoruz. Bir kadın doğum sancıları olduğunu düşünerek hastaneye koşuyor, sadece kasılmalarının sadece Braxton Hicks olduğunu öğreniyor.

Braxton Hicks kasılmalarını, ikinci veya üçüncü kez anne olacaklar için bile gerçek doğumdan ayırt etmek zor olabilir.

Braxton Hicks kasılmalarına, kadınların doğum için hazır olmadıklarında bile kasılmalar yaşadıklarını ilk fark eden ve tanımlayan İngiliz doktor John Braxton Hicks’in adı verilmiştir.

Braxton Hicks Kasılmaları Hakkında 7 İlginç Gerçek

Braxton Hicks kasılmaları aslında yalancı kasılmalardır. Ancak, o kadar yoğun değildirler, düzensizdirler ve bebeğin doğması için yeterince güçlü değillerdir.

Braxton Hicks kasılmaları 6 hafta kadar erken başlayabilir. Ancak çoğu kadın gebeliğin 20. haftasına kadar bunları fark etmez. Braxton Hicks genellikle hamileliğiniz boyunca ilerledikçe güçlenir.

Dehidrasyon, Braxton Hicks kasılmalarına neden olabilir. Hamilelik sırasında “iki kişilik yemek yemek” mutlaka iyi bir tavsiye olmasa da, iki kişi için yeterli su içmek kesinlikle önemlidir.

Alternatif olarak, dolu bir mesaneye sahip olmak Braxton Hicks kasılmalarına neden olabilir. Dolu bir mesane rahmi tahriş edebilir ve kasılmalara neden olabilir.

Braxton Hicks kasılmaları genellikle kadınlarda günün sonuna doğru ortaya çıkar. Günün sonunda kaslarınız daha yorulur ve susuz kalmanız daha olasıdır. Gün içinde ara verdiğinizden ve bol su içtiğinizden emin olun.

İlişkiye girmek, Braxton Hicks kasılmalarına neden olabilir. Orgazm oksitosin salgılar ve kasların kasılmasına neden olur. Erkeklerin spermi ayrıca yanlış kasılmalara neden olabilen prostaglandinleri içerir.

Braxton Hicks kasılmaları rahatlatılabilir. Gerçek doğum kasılmaları giderilemez. Yanlış kasılmaları hafifletmek için vücut pozisyonunuzu değiştirmeyi veya su içmeyi deneyin. Ritmik solunum (gerçek doğum kasılmaları sırasında kullanacağınız gibi) Braxton Hicks kasılmalarını hafifletmeye de yardımcı olabilir.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Önerilen Makaleler:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.