Bebek Sahibi Olmayı Denemek İçin Ne Zaman İlişkiye Girilmeli?

Gebe kalmak için ayın en iyi zamanının ne zaman olduğuna dair tavsiyeler.

Ne zaman gebe kalacağınıza dair birçok tavsiye, yumurtlama tarihlerinizde cinsiyeti zamanlamaya odaklanır. Bununla birlikte, hamile kalma şansınızı artırmanın en iyi yollarından biri, adet döngünüz boyunca düzenli seks yapmaktır. Bu, salıverildiğinde her zaman yumurta ile buluşmayı bekleyen sperm olduğu anlamına gelir.

Biliyor musun?

Sperm sık sık boşalmazsa, ancak bir erkeğin tüplerinde yaklaşık üç günden fazla tutulursa, kalite büyük ölçüde bozulur.

Her gün veya döngünün belirli bir gününde ilişkiye girmek zorunda değilsiniz. Sperm yaşayabilir ve yaklaşık 5 gün boyunca doğurgan kalabilir ve yumurta, yumurtlamadan sonra 24 saate kadar döllenebilir.

Nasıl hamile kalacağınız hakkında daha fazla bilgi edinin.

Yumurtlamaya yakın olana kadar beklemenin tehlikesi, spermin yumurta parçalanmadan oraya varmak için zamanının olmamasıdır.

Ne zaman ilişkiye gireceğinizi hesaplamak için bir yumurtlama hesaplayıcısı kullanabilirsiniz, ancak en iyi fikir ipucu, gebe kalma hesaplayıcısının önerdiği zamanlar arasında ve bunlar sırasında düzenli olarak ilişkiye girmeye devam etmektir.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir