Bebek Odası Nasıl Hazırlanmalı?

Bebek sahibi olacak çiftlerin bebek odası dekorasyonunda bazı detaylara dikkat etmeleri gerekir. Bebek odası hazırlarken bazı hatalara düşmemeniz ve gerekli hususları atlamamanız için, öncesinde araştırma yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bu yazımızda,  bebek odası hazırlarken dikkat edilmesi gereken hususları sizlerle paylaşacağız.

Bebek odası hazırlığında en önemli detay yatak seçimidir. Bebeğin rahat ve sağlıklı bir uyku uyuması için, yatağın malzemesi çok önemlidir. Bu nedenle, sizlere ahşap bebek karyolası tercih etmenizi öneriyoruz. Böylelikle hem sağlıklı hem de şık bir mobilya seçimi yapmış olursunuz. Karyolanın parmaklıkları arasındaki mesafenin de geniş olmamasına dikkat edin. Yoksa bebeğiniz hareket etmeye ve emeklemeye başlayınca, parmaklıklara elini veya kafasını sıkıştırabilir. Yine, karyola yatağının da ayarlanabilir olması gerekir.

Bebek odasının güne almasına dikkat edin. Yine ses yalıtımının da iyi yapılması mühimdir. Oda seçiminde bir diğer detay ise; bebek odasının yatak odasına yakın mesafede olmasıdır.

Bebek odası takımı tercih etmek yerine, mobilyaları ayrı ayrı seçebilirsiniz. U sayede daha kullanışlı mobilyalar tercih etmiş olursunuz ve tamamıyla kendi tasarımınız olur.

Bebeğinizin emeklemeye ve adım atmaya başladığı zamanlar, odanın güvenli olması gerekir. O nedenle, odada kesinlikle cam bir eşya bulundurmayın. Prizler tehlike arz ettiği için çocuk güvenlik kilidi ile önlem alın ve çekmeceler için de çocuk güvenlik kilitleri kullanın. Mobilyaların kenarlarının sivri olmamasına dikkat edin ve alerji yapacak tüylü halı, battaniye bulundurmayın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.