Adet Döneminizden Önce Hamile Kalınır Mı?

Adet dönemine yakın hamile kalınır mı? İlişkiden sonra adet oldum hamile kalınır mı? Bu süre zarfında hamile kalma olasılığınız en düşüktür.

İlişkiden sonra adet oldum hamile kalınır mı? Adet döngüsü 28 ila 30 gün olan kadınlar için yumurtlama penceresinin 14. ila 17. gün arasında değiştiğini biliyoruz. Bundan sonraki dönem, hamilelik şansını azaltan yumurtlama sonrası aşamadır. Bu nedenle, bir sonraki adet döngünün başlamasından hemen önce ilişkiye girmek, hamileliği önlemek için en güvenli süredir.

Adetten 1 gün önce hamile kalınır mı? Bununla birlikte, ovülasyonunuz sağlık sorunları veya stres nedeniyle gecikirse ve döngünün sonuna giderse, adet döneminizden önce hamile kalabilirsiniz. Buradaki zor şey, yumurtlamanın ertelenip gecikmediğini bilmek zor.

Düzenli bir adet döngünüz olmadığı sürece, bir aydaki doğurgan ve doğurgan olmayan günlerinizi bilmek kolay değildir. Karışıklıklara ek olarak, yıllar boyunca bize aktarılan sayısız yanlış bilgi var.

Bakınız: Yumurtlama Hesaplama Cetveli

Adetliyken Hamile Kalmayla İlgili Yaygın Yanılgılar

Burada,  adet dönemlerinde hamile kalmayla ilgili bazı efsaneleri, yanlış bilinenleri öğrenelim:

1. Adetliyken hamile kalmazsınız.

Hamile kalma şansı azdır, ancak olasılığı tamamen göz ardı edemeyiz. Yukarıda okuduğunuz gibi, yumurtlama döneminize yakın olursa hamile kalma olasılığı vardır.

2. Adet dönemleri hamile kalma şansınızı etkilemez.

Bir yılda daha az adet döngüsü olursa, yumurtlama süreci de etkilendiğinden gebe kalma şansınız azalır. Dahası, düzensiz regl döngüleri yumurtlama zamanınızı tahmin etmeyi zorlaştırır ve bu sebeple bir adet döngüsündeki verimli günlerinizi bilemezsiniz.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir