50’li Yaşlarda Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı?

50 Yaşında Hamile Kalınır Mı?

Kendinize normal hamilelik ve sağlıklı ve formda bir bebek için bir şans vermek için gebe kalmaya çalışmadan önce birkaç adım atmanızı öneririz. İşte hamileliğe hazırlanmanıza yardımcı olacak birkaç ipucu:

50 yaşlarındaysanız, altı aydan uzun süre korunmasız cinsel ilişkiye girdikten sonra bile hamile kalmazsanız, fetal bir uzmana danışın. Veya hemen bir uzmanı ziyaret edebilirsiniz, özellikle yumurtlama zorlukları, düzensiz veya geciken regl dönemleri veya eşinizin spermiyle ilgili sorun gibi hamile kalamamak konusunda belirli nedenleriniz varsa.

50 yaşında yumurtlama olur mu? Uzman, yumurtalık fonksiyonu ile ilgili sorun olup olmadığını kontrol etmek için bazı testler önerecektir. Ayrıca Fallop tüpleriyle veya eşinizin spermiyle ilgili sorunları kontrol edecektir.

Her şey yolundaysa, büyük olasılıkla yumurta kaliteniz düştü veya kısırlık olabilir. Daha sonra özel, durumunuza bağlı olarak seçenekler hakkında size bilgi verecektir. Vitro fertilizasyon ve yumurta bağışı büyük olasılıkla tavsiye edilir.

Bakınız: Kadınlarda Kısırlık Neden Olur?

Yumurta bağışı yöntemi için, önce bebeği ve kan testlerini yapabilmenizi sağlamak için rahmin ultrasonunu içeren tarama yapılacaktır. O zaman zihinsel olarak sizinle genetik olarak ilgili olmayan bir bebeğe sahip olmaya hazır olduğunuzdan emin olmak için psikolojik bir değerlendirme yapmalısınız.

İç hastalıkları uzmanı bu konuyu inceleyen en iyi kişi olacaktır. Dahiliyeci, anemi, hipertansiyon, akciğer sorunları, kalp sorunları, diyabet ve hamilelik sırasında daha da kötüleşebilecek diğer sağlık sorunlarına bakacaktır.

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Önerilen Makaleler:

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir