40 Yaşında Hamile Kalmak İçin Ne Yapmalı?

40’lı Yaşlarda Hamile Kalma Başarı Oranınızı Artırmanın Yöntemleri

İşte 40 yaşından sonra hamile kalma şansınızı artırmaya ve 40 yaşından sonra doğum yapmaya yardımcı olabilecek bazı ev ilaçları:

Adet döneminizi yakından takip etmek ve bereketli günleriniz hakkında bilgi sahibi olmak çok önemlidir. Gebe kalmaya verimli dönem adet döngünüzün 14. gününde ve sonraki on gün boyunca uzanır.

Bazal vücut sıcaklığınızı izleyin ve kaydedin ve yumurtlama sırasında veya çevresinde sık sık ilişkiye girin. Vücut sıcaklığındaki hafif bir artış, başarılı bir şekilde yumurtladığınızı gösterir ve ilişki için en uygun zamandır.

Başarılı yumurtlama günlerini gösteren ve gebe kalma şansınızı artıran bir yumurtlama tahmin kiti kullanın.

Bakınız: Yumurtlama Hesaplama

Servikal sekresyonunuzdaki önemli değişiklikleri izleyin. Embriyonun uterusa başarılı bir şekilde implante edilip edilmediğini anlamanıza olanak tanır.

Bu dönemde özellikle koşu, merdiven çıkma ve ağır ağırlık kaldırma gibi zorlu fiziksel aktiviteler yapmaktan kaçının.

Farklı pozisyonlarda cinsel ilişki, hamilelik şansınızı 40’lı yaşlarda arttırır.

Doğurganlık temizliği, vücudunuzun normal metabolik süreç sırasında serbest bıraktığı toksik atıklardan kurtulmasına yardımcı olur. Toksik atıkların giderilmesi, gebe kalma şansınızı artırır.

40’lı yıllarda Doğurganlığı Artırmak için Bitkisel Çözümler

Taze sarımsak, C vitamini ve greyfurt suyu özü gibi sağlıklı besleyici doğurganlık takviyeleri, 40’larınızdaki doğurganlık oranını artırmaya yardımcı olur. Bitkisel ilaçlar vücudunuzda farmakolojik ajanlara kıyasla daha az yan etki sağlar.

Bitkisel ürünlerin çoğu üreme organlarınıza etkili kan tedarikini destekler, hayati doğurganlık hormonlarının salgılanmasını stabilize eder ve dişi genital sisteminin normal pH dengesini korur.

Hatırlanması Gereken Önemli Şeyler:

  • Dokularınızı nemli ve sağlıklı tutmaya yardımcı olduğu için bol su için. Su iştahınızı kolayca bastırır, yiyecek isteklerinizi azaltır ve fazla kilo almanızı önler. Hormon salgısı artar ve gebe kalma şansınız doğal olarak artar.
  • Beslenmenizdeki antioksidan alımınızı artırın. Etkili elementler serbest radikalleri nötralize eder veya öldürür ve yumurtalarınızı herhangi bir hasar veya kromozom karmaşıklığından korur.
  • Stres, kaygı ve endişe, sağlıklı kadın üreme hormonlarının üretimini bozar ve üreme organlarınıza uygun kan akışını kısıtlar. Doğal olarak 40 yaşında hamile kalma şansınızı artırmak için stressiz bir yaşam sürmeye, yoga veya meditasyon yapmaya çalışın.

40’lı yaşlarınızda doğal olarak gebe kaldınız mı? Günlük yaşamınızda hangi yaşam tarzı ve beslenme değişikliklerini yaptınız? Bu değişiklikler yeterince etkili miydi?

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Önerilen Makaleler:

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir