30’lu Yaşlarda Gebelik: Herhangi Bir Faydası Var mı?

Çiftler hamileliklerini çeşitli nedenlerden dolayı 30’lu yaşlara ve ötesine ertelemek isteyebilirler. Bazı yararları şunları içerir:

Finansal istikrar: Çiftlerin çoğu 30’larında kariyer hedeflerine ulaşmışlardır. Daha iyi finansal durum, ebeveynlerin bebek eşyalarını karşılamasına, yardım için bir dadı tutmasına ve daha iyi doğum öncesi ve doğum sonrası bakıma erişmesine yardımcı olabilir. Mali olarak rahata erişen ebeveynler için bir çocuk yetiştirmek ve bir evi yönetmek çok daha kolay olabilir.

İlişki istikrarı: Eşinizle olan ilişkiniz genellikle şimdiye kadar stabilize olur ve birlikte bir bebek sahibi olarak bir sonraki adıma geçmek isteyip istemediğinize karar vermenize yardımcı olur.

Ebeveyn olacak kadar olgunlaşmak: Yaşam deneyimleri daha iyi bir ebeveyn olmanıza yardımcı olabilir. İleri yaştaki ebeveynler çocuklara karşı daha sakin ve arkadaş canlısı olabilirler.

Kadınların çoğu artık 30’lu yaşlarında gebe kalıyor. Aslında, 30’lu yaşlar birçok çift için yeni 20’li yaşlar haline geldi. Bununla birlikte, 35 yaşından sonra hamilelik, genç yaşta olduğundan daha zor olabilir. Bir doktora danıştıktan sonra bebek sahibi olma konusunda bilinçli bir karar verin.

Kaynaklar:

  1. Age and fertility; BetterHealth; Victoria State Government
  2. Health matters: reproductive health and pregnancy planning; Public Health England

Senin Görüşün veya Deneyimin Nedir?

Aşağıda yer alan yorum bölümünden sen de ister kendi deneyimlerini anlat, ister hamileliğe dair merak ettiğin sorularını diğer okuyucularla paylaş.

Önerilen Makaleler:

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir